חקירה פרטית

חקירות פרטיות לפי דרישה ליחידים, חברות, מוסדות וארגונים

חקירה פרטית הינה דרך לאיסוף ראיות ומידע. ראיות ומידע הנאספים ומתועדים במהלך עבודת חקירה פרטית או בילוש חשובים לצורך קבלת החלטות וקביעת דרכי פעולה בתחום האישי או העסקי, ונחוצים לצורך שימוש כ- חומר ראייתי ב בית משפט או לצורך קביעת אסטרטגיה במהלך מאבק משפטי.

חקירות פרטיות מקצועיות הנעשות ע"י חוקר פרטי או בלש פרטי מקצועיים הינן הדרך הטובה ביותר להשגת מידע רגיש ונחוץ תוך כדי שמירה על כמה גורמים חשובים והכרחיים:

  • יש לוודא כי האדם או הגוף שעליו מתבצעת חקירה פרטית כמו גם סביבתו לא יהיו מודעים כלל ל חקירה. נקודה זו הינה חשובה ואף הכרחית גם על מנת שהנחקר יתנהל באופן רגיל ויספק את החומר אותו אנו רוצים לגלות או לתעד, וגם על מנת למנוע אפשרות של נקיטת חקירה נגדית, או צעדים נגדיים מצד האדם או הגוף שעליו מתבצעת חקירה.
  • רק משרד חקירות פרטיות מקצועי ומיומן יש את הידע, הניסיון והציוד הנדרשים לביצוע חקירה פרטית שקטה ונקייה ולשמירה על חשאיות וסודיות מוחלטת.
  • הכרחי כי חומר חקירה הנאסף במהלך עבודת חקירה או עבודת בילוש יהיה מצולם, מתועד באופן ברור ומקצועי. ללא צילום, תיעוד מקצועי של חומר חקירה, אין כל הוכחה כי אכן נעשו המעשים או הפעולות שאותם אנו רוצים להוכיח, ולטענתנו אין כל בסיס.
  • חשוב מאוד שיעמוד לרשות משרד חקירות והחוקרים פרטיים כל ציוד החקירות הנדרש וכי יהיו אלה חוקרים פרטיים או בלשים פרטיים בעלי ידע וניסיון בהפעלתו בצורה המקצועית ביותר.
  • עבודת חקירה או בילוש צריכה להיעשות באופן מקצועי ושאינו נוגד את החוק על מנת למנוע הסתבכות עם הרשויות.
  • פעילויות כמו מעקבים, האזנות סתר, תצפיות, מצלמות נסתרות וכדומה הן פעילויות עדינות מאוד, וישנו גבול דק שעובר בין פעילות חקירה חוקית לבין פעילות חקירה שאינה חוקית.
  • חשוב לוודא כי משרד חקירות עובד ברישיון משרד המשפטים, וכי כל בלש פרטי או חוקר פרטי המועסק על ידי משרד חקירות יש את הניסיון והידע כיצד לפעול במסגרת החוק בלבד.
  • חומר חקירה הנאסף במהלך חקירה פרטית צריך להיות אמין, קביל בבית משפט על מנת שיוכל לשמש חומר ראייתי. על מנת שחומר חקירה יהיה קביל בבית משפט, הוא צריך להיאסף בצורה מקצועית וחוקית ע"י משרד חקירות אמין ומקצועי העובד כחוק.
  • משרד חקירות מקצועי הוא משרד חקירות העובד עם יועצים משפטיים באופן קבוע.

במסגרת שירותיה, חברת "ידע חקירות" מעבירה ללקוחותיה דו"ח חקירה מקיף ומפורט בשילוב עם חומר מצולם, מתועד, והמלצות להמשך פעולה במקרה הצורך.

דו"ח חקירה המועבר ללקוח עובר בדיקת עו"ד המתמחה בתחום על מנת לוודא כי החומר הינו חוקי, קביל בבית משפט ויכול לשמש חומר ראייתי במקרה הצורך.

משרד חקירות "ידע חקירות" עובד עם עורכי דין מהטובים בארץ וכחלק משירותיו מספק ללקוחותיו ייעוץ משפטי לא פורמאלי, ובמקרה הצורך מפנה את לקוחותיו לטובי עורכי הדין בכל התחומים.